چاپ پانزدهم کتاب راز قطعنامه

چاپ پانزدهم کتاب راز قطعنامه

 

چاپ پانزدهم کتاب راز قطعنامه منتشر گردید.

«راز قطعنامه» چهل و هشتمین کتاب از سری کتاب‌های نیمه پنهان است که انتشارات کیهان آن را در نمایشگاه کتاب سال ۹۲ به بازار آورد. پیش از این محتویات این کتاب بصورت پاورقی در روزنامه کیهان منتشر شده بود که چاپ این پاورقی با واکنش‌های متفاوتی همراه بود؛ اعتراض برخی از مدیران دخیل در پذیرش قطعنامه از یک سو و استقبال مردم از سویی دیگر. به همین دلیل پس از جمع‌بندی بازتاب افکار عمومی، اسناد بیشتری جمع‌آوری گردید تا کتاب حاضر علاوه بر مطالب چاپ شده در روزنامه، حاوی پاسخ‌هایی به برخی شبهات باشد.

چاپ پانزدهم این کتاب در نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها در آبان ماه سال ۹۳ برای علاقه مندان عرضه گردید.

۲۰ دیدگاه

 • با سلام و عرض خسته نباشید. بنده صاحب وبلاگ عمّار ایرانی هستم. بنده کتاب راز قطعنامه را مطالعه کرده ام و آن را در وبلاگ خود معرفی نموده ام. همچنین قسمت به قسمت کتاب را خلاصه و در وبلاگ قرار داده ام. هم اکنون تنها تا صفحه ۱۵۰ کتاب را خلاصه و به همراه تصاویر مربوطه در وبلاگ قرار داده ام که می توانید با مراجعه به وبلاگ، آن را ملاحظه فرمایید. اما به شک افتاده ام که شاید از نظر شرعی این کار اشکال داشته باشد. لذا می خواهم از شما اجازه بگیرم که بقیه مطالب را در وبلاگ قرار دهم. اگر هم اجازه نمی دهید، خلاصه هایی که تا کنون انجام شده را لز وبلاگ حذف خواهم کرد. بنده منتظر پاسخ شما هستم.
  یا حق

 • باسلام آقای غضنفری یک سوال داشتم درمصاحبه ای از شما درسایت نسیم خواندم که ۱۰روز قبل از سقوط فاو سردارزارعی به آقای رضایی خبرشنودبیسیم عراق مبنی برحمله به فاو راداده بود. میخواستم مستند این مطلب رابدانم .

 • سلام
  کتاب تان را خواندم و چند سوال:
  ۱- به نظر شما امام تحت تاثیر هاشمی و رضایی و موسوی بود؟ و رئیس جمهور وقت هیچ گونه واکنشی جز چند سخنرانی نداشت؟و فقط ناظر بود؟این که امام مانور بسیج را میبیند و می گوید من از امضای قطع نامه پشیمان شدم یعنی چه؟ یعنی امام دفعتا و عجولانه تصمیم گرفت بعد پشیمان شد؟ هیچ کس غیر هاشمی و اذنابش دور و بر امام نبودند؟فرماندهان سپاه نمی توانستند خدمت امام برسند و از وضع بد مالی گله کنند؟یعنبی در زمان امام ، اکبر شاه بر این مملکت رهبری می کرد؟و امام هیچ کاره بود؟چرا امام ایشان را پس از حوادث ۶۷ از جانشینی فرمانده کل قوا عزل نکرد؟
  ۲- به گفته شما ، هاشمی رضایی و موسوی و بسیاری از وزرای کابینه ، از سال ۶۶ تحت سیطره غرب هستند و مقام معظم رهبری در دوم خرداد ۷۶ می فرمایند هر رئیس جمهوری که بیاید نزد من هاشمی نمی شود و در سال های قبل هم مدال عالی سازندگی را به گردن هاشمی می اندازند. ودر خطبه ۲۹ خرداد ۸۸ از رفاقت ۵۶ ساله با هاشمی می گویند. واینکه هم اکنون با حکم ایشان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هست و رضایی در حال حاضر عضو آن و موسوی قبلا عضو آن. اصلا چه کسی موسوی را معرفی و چه کسی او را انتخاب نموده است؟ من از شما به عنوان نویسنده کتاب می پرسم این انقلاب به کجا می رود؟ فرجام این انقلاب چیست؟ من فکر می کنم شما می خواستید خواننده همین نتیجه گیری را کند درست است؟
  ۳- نوشته اید در زمان جنگ درآمد نفتی ایران ۲۵ میلیارد بود و و می توانستیم جنگ را به پیش ببریم. آیا می دانید در زمانی که نفت بیش از ۱۱۰ دلار بود بیش از ۱۰۰ میلیارد درآمد داشتیم و در آن زمان بدون جنگ ، چرا این همه کسری بودجه و تورم بر کشور تحمیل شد؟چرا در زمان جنگ تورم بنا به نوشته خودتان ۵/۶ درصد و اکنون بدون جنگ ۱۵/۵ درصد است؟
  جناب آقای غضنفری ، هر روشنگری نه تنها به نفع انقلاب نیست بلکه برخی از آن تیشه ای به ریشه انقلاب خواهد بود و هر جناح بندی سیاسی نیز همیشه منجر به پیروزی یک جناح نمی شود بلکه ممکن است همه جناح ها نابود شوند. روشنگری در سایه منویات رهبری به سود نظام و کشور است ودر غیر این صورت شبیه روشنگری آقای منتظری است.

  • در پاسخ به سؤالات شما دوست عزیز ، سه سؤال از شما می پرسم : ۱ – چرا امام خمینی (ره) پس از پذیرش قطعنامه در تیر ماه ۱۳۶۷ ، بجز یک بار که در تاریخ ۸ شهریور ۶۷ برای اعضای هیئت دولت صحبت کردند ، دیگر تا پایان عمر شریف شان همه سخنرانی های عمومی شان را قطع کردند ؟ ۲ – چرا مرحوم حجت الاسلام توسلی ( از اعضای دفتر امام خمینی ) گفت که پس از پذیرش قطعنامه ، من دیگر تا آخر عمر امام ، لبخند بر لب ایشان ندیدم ؟ ۳ – چرا امام خمینی در نامه مورخ ۶ فروردین ۱۳۶۸ خود می نویسد : “از خدا می خواهم که به پدر پیر ملت عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا بیش از این طعم تلخ خیانت دوستان را نچشد .” ؟

 • سلام.آقای غضنفری من همان بسیجی هستم که در تایید حرفهای شما در سخنرانی مربوط به فعالان فرهنگی در کرج با حاج آقا اشکوری به مجادله پرداختم.بهتون تبریک میگم.تو کل کرج کتابتون نیست.من کتابو از یکی از دوستانم گرفتم.لطفا یک شماره حساب متعلق به خودتان بدهید میخواهم جهت حمایت از شما پول واریز کنم.شاید کم باشد ولی به خدا حلال است.لطفا بگذارید دل خون من خوش باشد به نقش داشتن در این جهاد شما… یا علی

  • با تشکر از حمایت های خالصانه شما ، به جای کمک مالی به اینجانب ، می توانید تعدادی کتاب راز قطعنامه را تهیه و با مقداری تخفیف در اختیار علاقمندان قرار دهید . برای تهیه کتاب هم می توانید با خود انتشارات کیهان تماس بگیرید .

  • با سلام
   بنده با کمال میل استقبال میکنم از فرموده استاد غضنفری
   چون آثار ایشون رو ندارم و خیلی دوست دارم بخوانم اما هزینه کتاب بالاست
   تشکر

 • باسلام وعرض خسته نباشیدخدمت استادگرانقدر مطالب شمادرسایت وکتاب رازقطعنامه بقدری مستنداست که جای هیچگونه انکاری نمی ماند لطفا مطالب جدیدازتحقیقاتتان رادرسایت منتشرکنید

 • باسلام میخواستم نکته ای راعرض کنم دردوردوم ریاست جمهوری حضرت آقا باکاری که آقای محسن رضایی درباره انتخاب نخست وزیری کردوپیش امام رفت وازجایگاه موسوی درجبهه هاگفت وعملا اختیار انتخاب راازآقاگرفتند وانتخاب وزرا هم بانخست وریربودوعملاحضرت آقاهیچ کاره بودتوصیه می کنم صحبت های آقا درجمع لشکر۲۷ حضرت رسول راپس ازقطع نامه رامطالعه نمایید .

 • سلام. شما تو این کتاب خیلی چیزها درباره آقای رفسنجانی توضیح دادین که با جمع بندی عقلایی میشه متوجه شد ایشان فرد مورداعتمادی نیستند. اما چگونه است که همین شما هم اگر بخواهید رای بدین به ایشون رای میدین و تو کتاب هم گفتین که بارها بهشون رای دادین… بالاخره کدوم طرفی هستین؟!
  سپاس

  • با سلام . هفته پیش من به این سؤال پاسخ دادم اما نمی دانم چرا پاسخ من حذف شده ؟! لذا آن را دوباره تکرار می کنم : آخرین دفعه ای که بنده به ایشان رأی دادم ، سال ۸۵ بود ـ ریاست جمهوری سال ۸۴ به ایشان رأی نداده بودم ـ البته اگر اطلاعات امروز را آن موقع می داشتم ، هیچ گاه به ایشان رأی نمی دادم .

 • با سلام
  سوالی داشتم خدمتتان، اینکه امام در پیام قطعنامه این چنین می فرمایند:«، در حوزه ها و دانشگاهها مقدسنماها را که خطر آنان را بارها و بارها گوشزد کرده ام. اینان با تزویرشان از درون محتواى انقلاب و اسلام را نابود مى کنند. اینها با قیافه اى حق به جانب و طرفدار دین و ولایت همه را بى دین معرفى مى کنند. باید از شر اینها به خدا پناه بریم». این جمله دارای ابهام هست آیا این جملات در آن برحه دارای مخاطب خاصی بوده ؟ یا امام آن را به طور کلی بیان کرده؟ دقیقا منظورم این است که این سوال به جریان و جناحی در آن موقع برمی گشته؟ چرا که این جملات امروزه با توجه به فضا قایلبت تفسیر به یکی از جریان های انقلاب دارد…؟

  • با سلام . به نظر می رسد که مخاطب جملات فوق که از امام نقل شده ، فرقه ضاله انجمن حجتیه بوده است که هم در حوزه های علمیه نفوذ داشتند و هم در دانشگاه ها . امروزه نیز برخی از اعضای این انجمن ، پست های رده بالای اجرایی را در دست گرفته اند .

 • باسلام خدمت استاد امشب درشبکه مستند برنامه شمارادیدم حس کردم بعصی ازحرفهای شما حذف کرده بودند درست است؟

 • سلام وقت بخیر
  کتاب راز قطع نامه را خواندم . ولی سوال اینجاست وقتی که این اقایان اینقد کارشکنی کردن و اینقد ضربه زدن با افکاراشون با تصمیماشون .چرا دوبازه میر حسن موسوی براریاست جمهوری سال ۸۸ و روحانی برای ریاست جمهوری از شورای نگهبان رای صلاحیت میگیرد.چرا به خاطر اعمالشون مجازات نمی شن گفته نمیشود؟
  چرا اجازه داده میشن تو راس دولت قرار بگیرین؟
  جواب این همه خون شهداو نخبه های که در جنگ ریخته شد به خاطر سیاسی بازی این اقایون کی میخواد بده ؟
  چرا اقا این اشخاصو رو سمت خودشون خلع نمیکنن آیا این به صلاح کشور و مردم نیست؟
  چرا ریس جمهور بعد از ریاستشون دادگاهی نمیشن؟
  ممنون میشم به سوالات پاسخ بدید

  • کتاب راز قطعنامه در سال ۹۲ منتشر شد یعنی چهار سال بعد از ۸۸ . در مورد خلع رئیس جمهور هم اگر یک مطالبه عمومی از سوی مردم شکل بگیرد ، قوه قضائیه می تواند وارد شود و او را برکنار و سپس محاکمه کند .

دیدگاهتان را بنویسید