دعوت از محسن رضایی برای مناظره

  بسمه تعالی

جناب آقای محسن رضایی، دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام . احتراماً در چند روز گذشته ، برخی سایت های خبری با اشاره به نامه ای از سوی شما ، بخشی از آن را چنین نقل کرده اند :

« اینجانب که افتخار ۱۶ سال فرماندهی سپاه در زمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب را داشته ام ، پس از کناره گیری از فرماندهی سپاه ، بارها و بارها شاهد توهین ها ، دروغ ها و تحریف های دفاع مقدس بوده ام ولی به دلیل آنکه موضوع جنگ شخصی و سیاسی نشود ، سکوت را بر دفاع از خود و دفاع مقدس ، ترجیح داده ام ، لکن اخیراً که در رابطه با تحریفات دفاع مقدس در یک کتاب ، نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب نوشتم ، ایشان فرمودند : خود شما که در جنگ فرمانده بودید چرا جواب نمی دهید ؟ من این کتاب را خواندم و در حاشیه آن نوشتم : این خلاف است . »

البته در خبرهای نقل شده از جنابعالی ، شما اسمی از کتاب مذکور نبرده اید ، اما این سایت ها نام کتاب مذکور را “راز قطعنامه” نوشته اند و اینگونه از قول جنابعالی القاء کرده اند که رهبر معظم انقلاب کتاب راز قطعنامه را خلاف خوانده اند . لذا خواهشمند است که به صراحت بفرمائید سؤال جنابعالی از رهبر معظم انقلاب دقیقاً چه بوده و پاسخ ایشان به سؤال جنابعالی دقیقاً چه بوده است ؟ گرچه بنده سایت اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری را نگاه کردم و خبری در تأیید مطالب جنابعالی در آن مشاهده نکردم .

کتاب راز قطعنامه نوشته اینجانب که یک کار پژوهشی و مستند بوده ـ جمع آوری مطالب آن حدود چهار سال طول کشیده است ـ ، در اریبهشت سال ۹۲ توسط مؤسسه کیهان به چاپ رسید و تا کنون بیش از ۱۵ ماه از انتشار آن می گذرد و ۱۴ چاپ آن به بازار عرضه شده است . با این وجود هنوز هیچ پاسخی از سوی جنابعالی نسبت به محتوای کتاب دریافت نکرده ام .

متشکر خواهم شد چنانچه جنابعالی نسبت به هر یک از موضوعات مطرح شده در کتاب ایراد و اشکالی دارید ، با ذکر صفحه مربوط به آن ، پاسخ خود را با ذکر دلایل و مستندات آن بیان فرمایید تا نسبت به اصلاح موارد مذکور اقدام شود .

ضمناً در تیر ماه نیز مقاله ای از اینجانب در مورد ماجرای اسارت ۳۲ ساله سردار دلیر اسلام ، حاج احمد متوسلیان  ، در هفته نامه ۹ دی به چاپ رسید که طی آن نیز عملکرد جنابعالی و برخی افراد دیگر در این قضیه مورد بررسی قرار گرفته است . ممنون خواهم شد که چنانچه پاسخ و یا توضیحی نسبت به مقاله مذکور نیز دارید ، بفرمایید .

در پایان ، آمادگی خود را جهت شرکت در هر گونه مناظره ای با حضور حضرتعالی پیرامون مسائل مربوط به پایان جنگ و پذیرش قطعنامه ـ که فقط بخشی از مستندات آن را در کتاب راز قطعنامه ارائه کرده ام ـ  ، اعلام می نمایم تا مشخص شود که چه کسی درست می گوید و چه کسانی قصد دارند تا با تحریف مطالب ، حقایق را از مردم پنهان نگاه دارند .

 

با تشکر : کامران غضنفری

۱۱ مرداد ۱۳۹۳

۱۳ دیدگاه

 • بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  به عنوان یکی از مخاطبینی که از کتاب راز قطعنامه استفاده‌ها برده‌ام، به نظرم می‌رسد بهتر بود در این نامه به دو مطلب تصریح می‌شد:
  ۱. به نظرم خوب بود اشاره می‌فرمودید که قاطبه‌ی کتاب را ارجاعاتی به مطالبی تشکیل می‌دهد که قبلاً به چاپ رسیده‌اند؛ از جمله خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی؛ و شیوه‌ی مؤلف، انجام نتیجه‌گیری منطقی از کنار هم قرار دادن این مطالب بوده است. بنا بر این اگر اشکالی بر مطلبی وارد باشد، یعنی آن منابع دارای ایراد بوده‌اند و لازم است آقای رضایی آن‌ها را تکذیب کند.
  ۲. تا جایی که می‌دانم، دأب مقام معظم رهبری این نیست که راجع به کتابی که یک چهره‌ی موجه بر اساس اطلاعات دقیق نوشته است، با یک عبارت کلی «این خلاف است»، اظهار نظر کنند. احتمالاً این نقل قول اگر هم صحیح باشد، در حاشیه‌ی یکی از مطالب کتاب نوشته شده است و آقای رضایی تعمد داشته‌اند که این قضاوت را به کل کتاب تعمیم دهند.

 • سلام علیکم والرحمه.
  خداقوت استاد.
  مقاله ی مربوط به حاج احمد متوسلیان بسیار عالی بود و مستند و منطقی …
  دلمان شدیدا گرفت از این همه بی مهری و بی توجهی (إن شاء الله غیر عامدانه!!!) مسولین مربوطه …
  بعید میدانم آقای رضایی به خود جرئت این مناظره را بدهند !
  البته این نامه ی شما بسیار مناسب و به جا بود .
  إن شاء الله موید و منصور باشید .
  از مطالب سایت استفاده میکنیم.
  جزاکم الله خیرا …

  التماس دعای فرج
  یاعلی علیه السلام

 • با سلام کتاب راز قطنامه برای من جوان ۱۹ ساله کتاب بسیار مفیدی بود که اسناد جنگ را واضح و شفاف بدون هیچ غرضی روشن میکرد. معلوم است که صدای کانون های قدرت و ثروت پس از انتشار این کتاب باید در می امد.انشالله روزی برسد به پرونده این افراد که وظیفه داشتن امکانات را برای جوانان خمینی(ره) برای جنگیدن فراهم کنند ولی با سیاسی کاری و منفعت طلبی از رسیدن امکانات به جبهه ها جلوگیری میکردن در دادگاهای علنی رسیدگی گردد.

 • پس از اطلاع سپاه از نظر منفی مقام معظم رهبری نسبت به تحریفات صورت گرفته در این کتاب، گروههای فرهنگی وابسته به سپاه به دستور آقای سعیدی از مراسم اختتامیه مسابقه رازقطعنامه خوانی !! کناره گیری نموده، و این مراسم بدون هیچ انعکاس خاصی برگزار شده است.
  از برگزاری این مراسم هیچ عکس و گزارشی منتشر نشده است.
  خبرگزاری دفاع مقدس نیز با تماس یکی از مسئولین بیت مقام معظم رهبری ، خبر شماره ۲۳۹۵۶ خود را که حاوی مصاحبه با آقای غضنفری در تاریخ ۱۲۹ مرداد ۹۳ بود، از سایت خود برداشت.
  من کتاب را از طریق دانلود دریافت و مطالعه نمودم. ضمن تقدیر از احساسات نویسنده و صداقت او در بیان چند نکته :
  ۱- عدم استفاده او در تحقیق، از اسناد محرمانه ( که نقطه ضعف بزرگی است)
  ۲- هدف سیاسی او برای افشای چهره فتنه گران سال ۸۸؛ که موجب کاستن ارزش تحقیق در حد یک دعوای سیاسی شده است.
  ۳- عدم تکذیب قاطعانه وی نسبت به نظر منفی مقام معظم رهبری. ( زیراایشان می دانند که در چنین مواضعی ، رهبر معظم چگونه عمل می کنند!)
  از ایشان خواهش می کنم تا پرونده مذکور را دوباره با این پیش فرض بررسی کنند که نام هاشمی در تمام تاریخ تبدیل شود به نام مثلا شریعتمداری
  سپس نحوه توجیه مطلب را از دستان مبارک خود ببینند.
  به قطع و یقین، این ادعا که نتیجه تغییری نمی کند! و دوستی و دشمنی ما بر اساس معیارها و … است… فقط شما را از حقیقی که در وجودتان نهفته است دور می کند: زیرا حب الشیء یعمی و یصم. و بغض الشیء یعمی و یصم!

  • جهت اطلاع شما ، بیشترین استقبال از این کتاب ، در سپاه و بسیج بوده است . در مراکز مختلفی نیز تا کنون مسابقات گوناگونی برای مطالعه این کتاب برگزار شده است . عکس و گزارش مراسم مشهد را نیز می توانید از روی سایت خود آنها ملاحظه بفرمایید . خبرگزاری دفاع مقدس نیز سال گذشته مصاحبه مفصلی با اینجانب در مورد مداخلات آمریکا در ایران داشت که در سایت خودشان آن را بازتاب داده بودند . پاسخ مطالب مطرح شده توسط آقای رضایی را نیز در نامه ای خطاب به ایشان داده ام و چند سوال از ایشان پرسیده ام که تا کنون به هیچ کدام از آنها جواب نداده اند . ادعای نظر منفی مقام معظم رهبری نسبت به این کتاب نیز تا کنون تایید نشده و در جواب نقد آقای درودیان ، به این مطلب اشاره کرده ام . آن را مطالعه بفرمایید . اینکه گفته اید نقطه ضعف کتاب ، عدم استفاده از اسناد محرمانه است ، اتفاقا بر عکس است و این نقطه قوت بزرگ این کتاب است . زیرا مستندات ارائه شده در دسترس همه مردم می باشد و می توانند صحت آنها را چک کنند . در ضمن در مورد این مطلب کمی تأمل فرمایید که چرا مخاطبین اصلی ما در این کتاب تا کنون هیچ پاسخی به مطالب مطرح شده نداده اند ؟!

 • سلام خدا قوت!
  بنده رازقطعنامه را خوانده ام و به دانشجویانم هم توصیه کرده ام که کتاب را حتما بخوانند.
  اما چند سوال باقی مانده است که خواهش میکنم پاسخ دهید:
  ۱- آیا امام خمینی هم از اهمال کاریها و خیانتهای اداره جنگ مطلع بوده اند یا خیر؟
  ۲- آیا فرمتنده کل قوا(امام خمینی) هم در شهید و اسیر و جانباز شدن هزاران رزمنده دفاع مقدس مقصر بوده اند یا خیر؟
  ۳- چرا مقام معظم رهبری از برخی افرادی که عملکرد نادرستی در جنگ داشته اند،الآن هم در مراکز مهمی مثل مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده می کنند؟
  با «سومین جام زهر» به روزم.

  • با سلام به شما و سایر دانشگاهیان حقیقت جو . برای دریافت پاسخ سوالتان توصیه می کنم فایل صوتی سخنرانی اینجانب در جمع اصولگرایان یزد را گوش کنید .

 • با سلام مجدد
  فایل صوتی سخنرانی یزد را کامل گوش کردم اما پاسخ سوالات را نیافتم!!
  به نظر شما آیا صرف تذکر امام به مسئولانی که حرفشان را گوش نمی کردند،از فرمانده کل قوا سلب مسئولیت میکند؟؟
  آیا فرمانده کل قوا نمیبایست برای بررسی صحت و سقم اخبار واصله تدابیر دقیقتری بیندیشند؟
  ضمناً اگر پاسخ مناسبی به نسل جوان داده نشود و فقط توجیه بکنیم،صورت مسئله حل نمیشود و دشمن به فاصله انداختن بین جوانان و نظام موفقتر خواهد شد.

 • با سلام وعرض تحیت و خدا قوت به نویسنده توانا وپرکار کتاب ارزشمند راز قطعنامه.مطالعه این کتاب را به همه انها که می خواهند خیانت سران مزدور فتنه را بفهمند توصیه می کنم .محسن رضائی از چه حرف می زند بماند .

 • سلام و عرض ادب
  همیشه تاریخ کسانی که دست به افشای چهره منافقان وخائنان میزده اند محکوم به تبعید و توهین بوده اند تا مردم در جهالت باقی بمانند و حقایق فاش نشود
  ای کاش مردم پرونده امثال هاشمی مغروق در استخر فرح و محسن رضائی و میرحسین موسوی و حسن روحانی و ظریف و…. را بررسی کنند تا بفهمند راز قطعنامه فقط اندکی از خیانتهای این اشخاص بوده و قطره ای از دریا

دیدگاهتان را بنویسید