جیغ بنفش !

Print Friendly, PDF & Email

دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ، پیش از نماز عید فطر در مصلای تهران ، شعری انقلابی توسط میثم مطیعی ، مداح اهل بیت ، قرائت شد که بلافاصله صدای اعتراض اغلب نوکران و دلبستگان به آمریکا و انگلیس و جیره خواران آل سعود را در آورد .

شعری که میثم مطیعی قرائت کرد ، در حقیقت ترجمان برخی انتقادات رهبری در ماه های اخیر ، نسبت به برخی مواضع و رفتارهای رئیس جمهور و همچنین موضوعاتی مانند حرام خواری ها ، زمین خواری ها ، سیلی کوخ نشینان به کاخ نشینان ، فریب لبخند دشمن را نخوردن ، توافق خسارت بار برجام ، سند ننگین ۲۰۳۰ ، حمله موشکی سپاه به داعش ، پیوند رژیم آل سعود با آمریکا و اسرائیل ، و طرح تحریم های جدید از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، بود .

به راستی کدامیک از موضوعات فوق به عنوان فحاشی و هتاکی نسبت به رئیس جمهور محسوب می شود ؟! اینکه میثم مطیعی در اشعارش به مسئولین گوشزد می کند که مردم ، وعده های شما را فراموش نکرده اند و باید به این مردم پاسخ بدهید ، توهین و هتاکی محسوب می شود ؟!

عجیب است که بلافاصله هم رسانه های خارج از کشور شروع به حمله به میثم مطیعی می کنند و هم لشکر رسانه های زنجیره ای وابسته به آمریکا و انگلیس ، در داخل کشور جیغ بنفش می کشند ! درست به همین خاطر است که می بینیم آمریکا در خارج از کشور ، از تروریست های داعشی حمایت می کند و در داخل کشور از مدعیان اصلاح طلبی و میانه روی !

 وزیر ارشاد و گل سرسبد کابینه سید محمد خاتمی ، یعنی عطاءالله مهاجرانی ، که هم اکنون مشغول خدمت به دربار ملکه انگلیس و رژیم قرون وسطایی آل سعود است و هزینه تحصیل فرزندش در لندن را نیز دربار آل سعود پرداخت می کند ، به پشتیبانی از مدعیان اصلاح طلبی و اعتدال برخاسته و سینه چاک حمایت از آقای روحانی شده و هر آنچه که لایق خودش می باشد را نثار میثم مطیعی کرده است .  

در همین زمان ، شبکه های تلویزیونی رژیم آل سعود نیز علیه میثم مطیعی گزارش پخش می کنند .

آن دیگر وزیر معزولی هم که تا سال گذشته با ولنگاری فرهنگی ، به دنبال تسهیل راه های نفوذ فرهنگی بیگانگان در جمهوری اسلامی ایران بود ، و به همین دلیل نیز بارها مورد سرزنش و توبیخ مقام معظم رهبری قرار گرفته بود ، هنگامی که احساس می کند با اشعار میثم مطیعی ، منافع نامشروع آمریکا و انگلیس و وابستگان داخلی آنها به خطر افتاده ، زبان به دشنام گویی باز می کند و به او حمله می کند . این فرد هتاک و بی ادب ، مطیعی را “فرومایه پست” خطاب می کند و شعر خواندن وی را “یاوه سرائی” می نامد .

به این وزیر سابق که دلیل برکناریش برای مردم افشا نشد ، پیشنهاد می کنیم با واژه های ” دفتر کار ، حرمسرا ، چیت ساز ، جاسوسی ” یک جمله بسازد !

به راستی ، چه ارتباطی است میان برپایی جنجال بر سر یک شعر خوانی انتقادی ، و هم زمانی آن با جو سازی جناب آقای حسن روحانی علیه سپاه پاسداران و “دولت تفنگدار” خواندن آن ؟! آن هم در هنگامی که دولت آمریکا قصد دارد سپاه پاسداران را جزو گروه های تروریستی محسوب کند !

یکی از اهداف آمریکایی ها در ماجرای قرارداد FATF  ، تحریم داخلی سپاه پاسداران و به ویژه نیروی قدس سپاه ، توسط قوه مجریه است . از سوی دیگر ، مقامات آمریکایی به صورت علنی اعلام کرده اند که هدف شان تغییر ماهیت و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و چون سپاه پاسداران یک مانع عمده در این راه محسوب می شود ، لذا باید ابتدا سپاه را از سر راه برداشت تا بعد بتوان به راحتی ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران را تغییر داد .

هجمه های گوناگون علیه سپاه پاسداران در طی چند ماه گذشته ، و سخنرانی های اخیر جناب آقای روحانی ، چه معنایی دارد ؟! به راستی ، بر پا کردن جنجال بر سر یک شعر خوانی انتقادی ، قرار است چه طرح های خطرناکی را از دید مردم پنهان کند ؟

در پایان ، به برادر عزیزم ، میثم مطیعی ، می گویم که مبادا از زوزه شغالان و کفتاران سیاسی دلگیر شوی ، که مبارزه با طواغیت در همه دوران ها ، با هزینه همراه بوده است . نوکران و دلبستگان به آمریکا و انگلیس که در برخی پست ها نفوذ کرده اند ، به حول و قوه الهی ، در آینده نه چندان دوری از صحنه کنار خواهند رفت . پس همچنان ثابت قدم و استوار باش . دوباره بخوان تا این شغالان و کفتاران سیاسی از غصه دق کنند !

۱۳ دیدگاه

 • سلام علیکم و رحمه الله. عرض تحیت و ادب به خدمت حضرت آقای غضنفری. پیشاپیش از عدم ارتباط نوشته ی بنده با مطلب مندرج(جیغ بنفش!) عذرخواهم.
  مناظره کوتاه جنابعالی را با آقای شیرعلی نیا در قالب برنامه “به اضافه مستند” مشاهده کردم. از نکاتی که فرمودید استفاده کردیم. دست شما درد نکند. البته چند ابهام در ذهن بنده ایجاد شده است که – اگر اشتباه نکنم – فرصت پاسخگویی بدان ها برای شما در برنامه مذکور نبود. از جمله آنکه :
  ۱- آقای شیرعلی نیا در پاسخ به اشکال پایین بودن سطح اختصاص بودجه ی نظامی که به تصریح شما در کتاب “راز قطعنامه” از قول آقای رضایی نقل شده که به طور میانگین تنها ۱۲ درصد بوده است، گفتند : «مثلا باید بودجه بازسازی ساختمان ها و … را نیز جزو بودجه نظامی به حساب آورد که معمولا به حساب نمی آورند که اگر به حساب بیاورند از ۱۲ درصد بیش تر می شود» (قریب به مضمون). خواستم عرض کنم که آیا جنابعالی به این پاسخ ایشان نقدی وارد می دانید؟
  ۲- آقای شیرعلی نیا در پاسخ به نقد شما مبنی بر پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بدن اجازه ی حضرت امام رضوان الله علیه در اسفند ۶۶ گفتند : «دیپلماسی روش خاص خود را دارد. آقای محمد جواد لاریجانی از قول آقای ولایتی گفتند که حاج احمد آقا از قول حضرت امام گفته اند که در جلسه در سازمان ملل بگویید که ایران قطعنامه را قبول دارد ولی از کلمه “قبول” استفاده نکنید ولی اگر لازم شد اشکالی ندارد» (قریب به مضمون). خواستم عرض کنم که لطفا توضیحاتی را در این خصوص بفرمایید.
  لطفا بنده را راهنمایی کنید.
  ملتمس دعا هستم

  • با سلام و تشکر از دقت نظر شما . در مورد سؤال اول : در طی هشت سال جنگ تحمیلی ، اصلاً فرصتی برای بازسازی شهرها و روستاهای جنگ زده نبود که بودجه خاصی برای آنها در نظر گرفته شده باشد ! این ادعای آقای شیرعلی نیا فقط برای توجیه خیانت میرحسین موسوی و سایر کسانی است که به دستورات امام بی توجهی می کردند . در مورد سؤال دوم : اولاً این یک تهمت نسبت به امام خمینی است که بگوییم ایشان طی سخنان شان در جلوی مردم و طی پیام های کتبی شان ، از عدم پذیرش قطعنامه و صلح تحمیلی بگویند ، اما در پشت پرده به وزیر خارجه بگویند که شما بروید و قطعنامه را قبول کنید ! این یعنی تهمت نفاق به امام خمینی وارد کردن. امام خمینی که تا روز ۲۲ تیر ۶۷ در برابر اصرارهای مکرر آقای هاشمی رفسنجانی مبنی بر پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ، مقاومت کرده بود ، چگونه در اسفند ۶۶ به آقای ولایتی گفته بود که شما بروید قطعنامه را قبول کنید ! خود آقای ولایتی نیز در کتاب خود چنین ادعایی نکرده است ! اگر جمله نقل شده از آقای ولایتی صحیح باشد ،به احتمال زیاد مربوط به همان تاریخ بعد از ۲۳ تیر ۶۷ می باشد و نه اسفند ۶۶ .

   • خیلی متشکرم از پاسخگویی حضرتعالی. لطف فرمودید. بنده به شخصه به صورت رسمی از جنابعالی تقاضا دارم که در صورت امکان، یک کانال تلگرامی را نیز تأسیس بفرمایید. جوانان واقعا نیازمندند. خیلی ممنونم

 • سلام علیکم و رحمه الله. عرض تحیت و ادب به خدمت شما. سؤال مهمی از حضرتعالی دارم. برخی افراد اشکال می کنند که جمله ی معروف رئیس‌جمهور وقت در آخر جنگ (حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله) که در جواب رزمنده‌ها می‌گفتند “از سال ۶۲ هیچ مسوولیتی در جنگ نداشته اند” جمله ی صحیحی نمی تواند باشد چون ایشان رئیس شورای عالی دفاع و از سران قوا بودند. هرچند شورای عالی دفاع به‌تدریج از اواخر سال ۶۱ نقشی کمرنگ پیدا کرد اما بسیاری از مسایل مهم جنگ در جلسات سران قوا مطرح و تصمیم‌گیری می‌شد.
  لطف کنید در این خصوص توضیحاتی بفرمایید. نظر جنابعالی درباره این اشکال چیست؟ ممنونم سرکار و ملتمس دعا هستم.

  • با سلام . حضرت آیت الله خامنه ای فرموده بودند که فقط در یک برهه کوتاه حدود شش ماهه در سال ۶۲ مسئولیت جنگ با ایشان بوده و دیگر نه قبل از آن و نه بعد از آن ، مسئولیت جنگ با ایشان نبوده است . پیش از عملیات خیبر در سال ۶۲ ، آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان فرمانده جنگ منصوب می شود و تا پایان جنگ نیز این مسئولیت را داشته است . البته در شورای عالی دفاع و بعد شورای عالی پشتیبانی جنگ ، ایشان نظر مشورتی خود را می داده اما تصمیم گیرنده ، آقای هاشمی بوده است .

 • سلام اقای غضنفری می خواستم ببین کتاب راز قطعنامه نسخه pdf نداره انلاین بخریم؟ من فقط نسخه pdf را در وبلاگ http://ammarirani.blogfa.com/post/150 پیدا کردم که اون هم رایگان برای دانلود بود شک کردم از نظر شرعی درست نباشه بخاطر همین خواستم از شما بپرسم نسخه pdf را از کجا بدست بیاریم

  • با سلام . کتاب راز قطعنامه نسخه پی دی اف ندارد . آنچه که در بعضی سایت ها هست ، مربوط به پاورقی های کیهان در مهر سال ۹۱ می باشد که حجم آن تقریباً نصف کتاب می باشد .

 • سلام.ریس جمهور محترم جناب اقای روحانی،یه جوان ۳۰ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸.
  شماره عابربانک ملی(۶۰۳۷۹۹۷۲۱۳۷۹۲۶۶۷ )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم

  • دوست عزیز سلام . چرا درخواست خود را در این سایت نوشته اید ؟! باید درخواست خود را به آدرس ریاست جمهوری در خیابان پاستور ارسال کنید . البته انتظار پاسخ از جناب رئیس جمهور را نداشته باشید !

پاسخی بگذارید