ضرورت استیضاح حسن روحانی

۱ ـ در حال حاضر ، مهمترین مسئله کشور ، وضعیت نابسامان اقتصادی است که از زمان روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۹۲ تا کنون ، به مراتب بدتر شده است . با وجود حدود شش سال ارتباط گیری و مذاکره با آمریکا ، نه تنها هیچ تحریمی لغو نشد ، بلکه تحریم های متعددی نیز به تحریم های قبلی اضافه شد . روابط بانکی نه تنها بهبود نیافت ، بلکه از قبل نیز بدتر شد . رقم رسمی تورم در این دولت ، رکورد همه دولت های بعد از انقلاب را شکست و به بالای ۵۲ درصد رسید . البته رقم تورم غیر رسمی ، بالای ۱۰۰ درصد می باشد . شکاف میان فقیر و غنی نه تنها کمتر نشد ، بلکه بیشتر هم شد .

مقام معظم رهبری از همان ابتدا اعلام کردند که راه نجات اقتصاد کشور ، پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است . اما حسن روحانی و مدیران اقتصادیش ، هیچ اعتقادی به اقتصاد مقاومتی نداشته و علی رغم تذکرات متعدد رهبری نظام ، چشم شان فقط به دست شیطان بزرگ و هم پیمانان اروپائیش بوده تا آنان کاری برای ما انجام دهند !

باید توجه داشت که هر ساله مبالغ هنگفتی کالای قاچاق از مرزهای رسمی وارد کشور می شود که باعث ورشکسته شدن صدها کارخانه و کارگاه تولیدی و بیکاری دهها هزار تن از کارگران این کشور می شود . طبق گزارش اخیر دیوان محاسبات ، این رقم حدود ۲۵ میلیارد دلار در سال می باشد . دولت حسن روحانی در این هفت سال نشان داده که اراده ای برای مقابله با سیل کالاهای قاچاق ندارد ، چرا که بنا بر اظهار دادستان کل کشور ، بخشی از مسئولین و خانواده هایشان در این قاچاق ها دست دارند .

واردات بی رویه بسیاری از محصولاتی که در داخل کشور نیز تولید می شوند ، یکی دیگر از دلایل ورشکستگی تولید کنندگان داخلی و بیکارشدن صدها هزار تن از کارگران داخلی است . دولت حسن روحانی در این هفت سال نشان داده که قصد برخورد با این واردات بی رویه را ندارد ، چون برخی از خود مسئولین مربوطه در این واردات ذینفع بوده و در این کار شریک هستند .

از سوی دیگر ، فقط به خاطر حذف کارت سوخت که به دستور حسن روحانی صورت پذیرفت ، طبق اظهار برخی کارشناسان ، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد .

همچنین در ماجرای قرارداد فساد آلود کرسنت نیز دهها میلیارد دلار به کشور خسارت وارد شد که مسئولیت آن نیز برعهده شخص آقای روحانی می باشد .  

یکی دیگر از دلایل تضعیف بنیه اقتصادی کشور ، چوب حراج زدن به ذخایر ارزی و طلای بانک مرکزی طی سال های ۹۶ و ۹۷ است که این کار با طرح ریزی دولت آمریکا و به دستور شخص حسن روحانی انجام گرفت . کافی است توجه کنیم که فقط طی سال های ۹۶ و ۹۷ ، به دستور حسن روحانی ، به حدود ۳۶ میلیارد دلار و ۶۷ تن طلا از ذخایر بانک مرکزی ، چوب حراج زده شد که این یک اقدام کاملاً ضد انقلابی بود .

از دیگر دلایل نابسامانی اوضاع اقتصادی کشور ، عمل نکردن حسن روحانی به قوانین بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی طی سالیان گذشته است که به عنوان نمونه ، در سال ۹۵ ، حدود ۸۰ درصد از تبصره های بودجه، و در سال ۹۶ حدود ۶۲ درصد از احکام بودجه را عمل نکرد . این نشان می دهد که جناب حسن روحانی ، نه اعتقادی به قانون دارد و نه به آن عمل می کند .  

بنا بر این ، نمایندگان محترم مجلس یازدهم ، اگر تصور کنند که می توان با بودن حسن روحانی بر سر قدرت ، اوضاع اقتصادی کشور را سر و سامان داد ، سخت در اشتباهند . تا هنگامی که حسن روحانی بر مسند ریاست جمهوری قرار داشته باشد ، نخواهد گذاشت هیچ بهبودی در اوضاع اقتصادی کشور صورت پذیرد .

۲ ـ اگر نمایندگان مجلس یازدهم می خواهند فضای مجازی را از این بی سر و سامانی نجات دهند و توصیه های مهم مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی را عمل کنند ، باید بدانند تا زمانی که حسن روحانی ریاست شورای عالی فضای مجازی را بر عهده دارد ، همچون هفت سال گذشته ، اجازه این کار را نخواهد داد و عملاً کنترل و اختیار فضای مجازی کشور در دست بیگانگان ، بخصوص آمریکا و صهیونیست ها قرار خواهد داشت .

طی هفت سال گذشته ، روحانی عملاً اجازه راه اندازی اینترنت داخلی را نداد و با انواع و اقسام کارشکنی های مختلف ، کاری کرده که همیشه وابسته به بیگانگان باشیم و بخش اعظم پهنای باند اینترنت مصرفی در کشور ، در اختیار پیام رسان های خارجی که مروج فساد و فحشا و ابزار دست سازمان های جاسوسی بیگانه هستند ، قرار داشته باشد .

توجه داشته باشید که یکی از عوامل مهم در آشوب های دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ که با طرح ریزی آمریکایی ها صورت پذیرفته بود ، رها بودن فضای مجازی و هدایت آشوب ها از طریق کانال های تلگرامی و اینستاگرامی بود که حسن روحانی از مدت ها قبل ، علی رغم درخواست دادستان کل کشور ، اجازه فیلتر شدن آنها را نداده بود .

۳ ـ مسئله مهم دیگر ، پیشرفت های علمی و صنعتی است که در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی ، جلوی بسیاری از تحقیقات علمی مربوطه گرفته شده و یا به شدت محدود شده اند . مانند صنعت هسته ای که حسن روحانی به واسطه توافق استعماری و ضد ملی برجام ، خسارت های سنگینی به آن وارد ساخت و آن را چندین سال به عقب برگرداند . و یا تحقیقات فضایی و موشکی که با کارشکنی های بسیار حسن روحانی ، خیلی از پروژه ها انجام نگرفت و یا محدود شدند و یا به تأخیر افتادند .

۴ ـ در دوران هفت ساله ریاست جمهوری حسن روحانی ، ایران تبدیل به بهشت جاسوسان شد و جاسوسان آمریکایی و انگلیسی و اسرائیلی ، به راحتی به درون سازمان ها و ارگان های مختلف نفوذ کرده ، حتی تا درون ریاست جمهوری نیز پیش رفتند . مسئله تأسف بار آنکه ، وقتی برخی از این جاسوسان شناسایی و دستگیر می شدند ، روحانی نه تنها از این اقدام نیروهای اطلاعاتی تقدیر و تشکر نمی کرد ، بلکه با عصبانیت و ناراحتی با آنان برخورد می کرد و خواهان آزادی جاسوسان دستگیر شده می شد ! 

روابط به شدت مشکوک شخص آقای حسن روحانی با انگلیسی ها و آمریکایی ها ، در کنار شبهاتی که طبق گزارش سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی در مورد پاسپورت و تابعیت انگلیسی ایشان مطرح است ، صلاحیت وی برای ادامه تصدی پست ریاست جمهوری را کاملاً نفی می کند.

۵ ـ مفاسد و ناهنجاری های فرهنگی که در این هفت سال اخیر ، با حمایت های پیدا و پنهان حسن روحانی ، به شدت گسترش پیدا کرده اند ، جز با برکناری وی علاج نخواهند شد . یک نمونه از تلاش های روحانی برای گسترش فرهنگ فاسد و منحط غرب در جمهوری اسلامی ایران ، پذیرش پنهانی سند ننگین ۲۰۳۰ یونسکو بود که برای اجرای مفاد آن ، کارگروه های متعددی در دولت تشکیل داده بودند و علی رغم نهی صریح رهبری نظام ، همچنان در خفا ، بندهای مختلف آن را پیگیری می کنند .

۶ ـ سیاست خارجی ذلیلانه ای که در طی هفت سال اخیر در دولت حسن روحانی پیگیری شده ، به شدت عزت و آبروی جمهوری اسلامی را مخدوش ساخته است . سیاست التماس به شیطان بزرگ و نوچه هایش ، نتیجه ای جز عقب نشینی در برابر دشمن ، دادن امتیازهای پی در پی ، و عدم دریافت هیچ امتیازی ، چیز دیگری در بر نداشته است . تا زمانی که حسن روحانی بر سر کار باشد ، این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت.

۷ ـ سیاست حسن روحانی در تضعیف نیروهای مسلح به ویژه سپاه و بسیج ، چیزی است که همگان در سال های گذشته شاهد و ناظر آن بوده اند . سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، چه خون دلها که در سالیان اخیر از دست حسن روحانی خورده بود . تلاش روحانی برای تحمیل برجام ۲ ( برجام موشکی ) و برجام ۳ ( برجام منطقه ای ) ، در راستای پیاده کردن نقشه های دشمنان نظام ، یکی از این موارد است . سؤال مهمی که در اینجا مطرح می شود این است که به راستی چرا حسن روحانی با وجودی که می دانست متن برجام ۱ با همکاری مشترک آمریکا و اسرائیل تهیه شده و کاملاً علیه منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و خسارت محض بوده ، اما باز هم آن را پذیرفت ؟ چرا حسن روحانی با وجودی که می داند برجام ۲ و برجام ۳ نیز کاملاً علیه جمهوری اسلامی و در راستای منافع نامشروع آمریکا و رژیم صهیونیستی می باشد ، اما همچنان اصرار بر دنبال کردن آن دارد ؟

تحلیلی که در این رابطه ارائه می شود آن است که حسن روحانی مجبور است این کارها را بکند و چاره دیگری ندارد . آمریکایی ها ، انگلیسی ها و اسرائیلی ها از حسن روحانی آتو دارند و احتمالاً او را تهدید کرده اند که اگر کارهایی را که به او می گویند انجام ندهد ، فایل صوتی ملاقات محرمانه ۸ شهریور ۱۳۶۵ با آمیرام نیر و موضوع پاسپورت و تابعیت مضاعف را برملا خواهند کرد . 

۸ ـ نقش حسن روحانی در زمینه سازی کشته و مجروح شدن هزاران نفر طی آشوب های دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ ، که به قیمت جان هزاران نفر تمام شد ، صلاحیت وی برای ادامه ریاست جمهوری را کاملاً نفی می کند .

۹ ـ با توجه به نقض و استنکاف از اجرای اصول ۲ ، ۳ ، ۹ ، ۱۰ ، ۳۱ ، ۴۳ ، ۷۷ ، ۱۱۵ ، ۱۲۱ ، ۱۲۲ ، ۱۲۵ ، ۱۵۲ ، ۱۵۳ و ۱۵۴ قانون اساسی ، توسط آقای حسن روحانی ، وی هیچ گونه صلاحیتی برای ادامه تصدی پست ریاست جمهوری ندارد .

اما برخی افراد معتقدند که در یک سال پایانی این دولت ، استیضاح رئیس جمهور به مصلحت نیست و رهبری نظام نیز با آن موافق نمی باشند . اما اگر توجه داشته باشیم که هر یک روز ادامه کار آقای حسن روحانی مساوی است با خسارت های هنگفت برای کشور و نظام ، آن گاه متوجه می شویم که استیضاح آقای روحانی اولویت اصلی کشور می باشد . قطعاً منافع استیضاح آقای روحانی برای کشور ، دهها برابر ضررهای آن می باشد .

برخی مطرح می کنند که در صورت برکناری رئیس جمهور ، ممکن است کشور با خلاء بی دولتی مواجه شود .

این استدلال صحیح نیست . چون در صورت برکناری رئیس جمهور ، هیئت دولت تا روی کار آمدن رئیس جمهور بعدی ـ که حداکثر طی ۵۰ روز انجام خواهد گرفت ـ ، همچنان کارها را دنبال می کنند و کشور با بی دولتی مواجه نمی شود .

برخی دیگر می گویند که در صورت استیضاح و برکناری آقای روحانی ، ممکن است دشمنان خارجی جمهوری اسلامی از فرصت استفاده کرده و قصد برهم زدن اوضاع کشور را داشته باشند .

در پاسخ به این افراد باید گفت که آمریکا و هم پیمانان اروپایی وی به همراه رژیم صهیونیستی و رژیم های مرتجع عربی و همراهی انواع و اقسام گروهک های معاند و ضد انقلاب ، همه توان خود را در سال ۸۸ به کار گرفتند تا به نظام اسلامی ضربه بزنند ؛ اما به لطف خداوند متعال و با درایت رهبری نظام و هوشیاری وفاداران انقلاب ، کید و مکر آنان به خودشان برگشت و آنها نتوانستند به اهداف شوم خود برسند .

الان همه دشمنان نظام جمهوری اسلامی به مراتب ضعیف تر از آن سال و درگیر مشکلات داخلی خود هستند و برعکس ، جمهوری اسلامی به مراتب قدرتمند تر و با ثبات تر از آن هنگام می باشد . حسن روحانی نیز در طی این هفت سال آنقدر افتضاح به بار آورده که دیگر کمتر کسی از مردم ممکن است از وی پشتیبانی کنند .   

برخی نیز مطرح می کنند : بهترین پاسِ گل به دولتی که ماه‌های پایانی ناکارآمدی خود را طی می‌کند، طرح استیضاح روحانی است. این گونه، با حاشیه سازی، بحران و گرانی بیشتری تولید می‌کنند. اصلاح قوانین، طرح‌های فوری ترمیمی و بسته‌های منسجم قانونی، در کنار نظارت دقیق، قطعاً موثرتر است .

به این عزیزان باید گفت که حسن روحانی در این هفت سال نشان داده که نه قانون اساسی را اجرا می کند ، نه به قوانین مصوب مجلس عمل می کند و نه به دستورات مقام معظم رهبری اهمیتی می دهد . لذا چگونه می خواهید رئیس جمهوری که نمی خواهد قانون را اجرا کند ، تحت فشار بگذارید ؟!

رهبری نظام بارها گفته اند که چاره حل مشکلات کشور ، روی کار آمدن یک دولت جوان و حزب اللهی است . [نه دولت پیر و ناکارآمد و غیر انقلابی کنونی .]

از سوی دیگر ، برخلاف کسانی که ادعا می کنند در سال پایانی دولت ، استیضاح روحانی صحیح نیست و رهبری نیز با آن موافق نیست ، درست در همین سال پایانی دولت آقای روحانی ، مقام معظم رهبری در پیام خود به مجلس یازدهم ، بخشی از حقوق و وظایف مجلس را چنین بر شمردند : « حق تحقیق و تفحص، حق رد و قبول مدیران ارشد قوه‌ مجریه، حق تذکر و سؤال و استیضاح، از آن جمله است، پس اگر قانون، درست و بسنده و قابل اجرا باشد و از ضمانتهای اجرای آن به‌درستی استفاده شود، کشور به هدفهای والای خود دست می‌یابد، این است شأن والای مجلس و این است تکلیف حیاتی و مهم آن .»

یعنی رهبری نظام ، رد یا قبول مدیران ارشد قوه مجریه و سؤال و استیضاح آنان را جزو حقوق بدیهی نمایندگان برشمرده و به آن تصریح نموده اند . اگر قرار بود ایشان با استیضاح مدیران ارشد قوه مجریه مخالف باشند ، قاعدتاً نباید در پیام خود به آن اشاره می کردند .

نمایندگان محترم مجلس یازدهم اگر خواهان اصلاح امور مملکت به صورت انقلابی و جهادی هستند ، با وجود حسن روحانی بر مصدر ریاست جمهوری ، چنین چیزی محقق نخواهد شد . لذا امید است که طرح استیضاح حسن روحانی را هرچه سریعتر در دستور کار مجلس قرار دهند تا هم رضایت الهی را کسب کنند و هم مردم را به آینده امیدوار سازند .

 

۶ دیدگاه

 • خدا نیامرزد انهایی که اون روز این ادم را تائید کردند من از حسن خمینی که اینقدر بیبصیرت بود و هست و اون ملعونی که در اب غرق شد که خدا لحظه به لحظه بر عذابش بیفزاید که گفت من رای سه درصدی اورا ۵۰ درصدش کردم هرگز نمی بخشکشون اگر چه ما ببخشیم یا نبخشیم انها به درک وارد شده اند یا خواهند شد .باز خدایا مارا ببخش که به این یارو رای دادیم .اقای عارف خدا نیامرزدت که تائید ش کردی .از همه اصلاح طلبان همفکر خودم که مثل من تو چاه افتادند از پیشگاه خدا طلب امرزش کنند و به مردم بگویند غلط کردیم دیگه این غلطا را نمی کنیم جهانگیری خیلی مزدوری که مارا تو چاه انداختی .واقعا بیصیرتی

 • سلام
  خیلی مایلم نظرتان را بعد از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص استیضاح و … بصورت شفاف بیان کنید .

  • سلام . به کانال اینجانب در روی پیام رسان ایتا می توانید مراجعه کنید . در آنجا چند متن در این زمینه گذاشته ام . کانال هم به اسم خودم می باشد .

 • با سلام جناب استاد در وحله و قبل از هر نظریه ای در رابطه با بیانات شما خواهش داشتم که بفرمائید
  ۱ این وبلاگ منحصرا خودتان بازدید می کنید
  ۲ در فصای مجازی علی الخصوص در تلگرام اینا و انستاگرام کدام پیچ متلعق به شماست چون گاها افرادی هستنند جهت زیر سوال بردن شما قصد در خرابکاری افکار عالی شما هستنند اگر راهنمای فرمائید ممنون خواهم بود
  محمود شمس القرایی تبریر
  به نیابت از جمعی از غواصان بازمانده عملیاتهای کربلای ۴و۵

دیدگاهتان را بنویسید