حمله روحانی به نهادهای نظارتی

Print Friendly, PDF & Email


👈حسن روحانی در تاریخ ۱۷ مهر ۹۸، در نشست هیئت دولت با اشاره به اینکه بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجلس اول بود، اظهار داشت: « در آن مجلس، نظارت به این شکل وجود نداشت و حتی شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت و همه از جناح‌های مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنین گروه‌هایی مانند دفتر هماهنگی، نهضت آزادی و جبهه ملی نیز ثبت نام کردند و بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود. نباید اینقدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هر چه این فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت.»

👈آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ، در پاسخ اظهارات آقای حسن روحانی ، چنین موضع گیری کرد : « مطالب امروز آقای رئیس جمهور که خود سوگند یاد کرده پاسدار قانون اساسی باشد ، یعنی نادیده انگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات . از آقای رئیس جمهور انتظار آن بود تا همگان را به اجرای مُر قانون و احترام به آن دعوت کند ، نه با هیجان سیاسی ، نهادهای مسئول را به عدم رعایت قانون فراخواند .
ورود افراد دارای سوابق فساد اخلاقی و اقتصادی به مجلس ، خلاف حق الناس بوده و شورای نگهبان به عنوان ناظر انتخابات در قبال آن مسئول است و وظیفه خود را طبق قانون انجام خواهد داد . مقامات کشور بهتر است بر الگوی رعایت قانون تأکید کنند نه اینکه بر طبل فرار از قانون بدمند .»

✋ البته آقای حسن روحانی باید هم از انتخابات مجلس اول راضی و خوشحال باشد ؛ چون در آن زمان یک سیستم نظارتی گسترده مانند امروز وجود نداشت . لذا آقای روحانی توانست در حالی که مدرک دانشگاهی اش لیسانس حقوق بود ، خود را دکترای حقوق جا بزند و با دروغ گفتن به مردم و مسئولین نظام ، و با فریب دادن مردم ، وارد مجلس شود . ایشان که از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ، بنای کار خود را بر بی صداقتی و فریب دادن مردم و مسئولین نظام قرار داده بود ، بعداً با ادعای دروغ اینکه تحصیلات حوزوی وی ، خارج فقه و اصول و خارج فقه و فلسفه می باشد ، توانست به مجلس خبرگان نیز وارد شود . چنین فردی باید هم از نهادهای نظارتی بیمناک باشد . اگر این نهادها دقیقاً به وظایف خود عمل کرده بودند ، آنگاه کسی که ـ طبق گزارش کمیته بررسی مسئولین دو تابعیتی ـ دارای تابعیت انگلیسی بوده و قانوناً حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را نداشته ، نمی توانست با پنهان کردن تابعیت مضاعف خود ، نامزد ریاست جمهوری شود و بعد هم بر کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند !

👈طبق اظهارات آقای کدخدایی ، جناب روحانی ، نهادهای مسئول را به عدم رعایت قانون فرا می خواند و بر طبل فرار از قانون می دمد . البته از کسی که در طی شش سال ریاست جمهوری خود ـ یعنی از سال ۹۲ تا کنون ـ ، دهها بار اصول متعدد قانون اساسی را زیر پا گذاشته و مکرر در مکرر قوانین مختلف را نقض کرده و مرتکب جرائم مختلفی شده ، دستیار ویژه اش در دادگاه محکوم به پنج سال زندان و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان شده ، برخی دیگر از مرتبطین و اطرافیانش نیز به دلیل ارتکاب جرائم مختلف ، یا به زندان افتاده اند و یا در صف محاکمه هستند ، توقعی جز این نباید داشت !

🔴🔴 امید است که دستگاه قضایی هرچه زودتر رودربایستی ها را کنار بگذارد و رسیدگی به جرائم متعدد آقای حسن روحانی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

۴ دیدگاه

  • از اینکه این جور راحت در مقابل شیطنتهای دروغ گویان ایستاده اید ممنون خدا بهتون عزت و صحت و حسن عاقبت عنایت فرماید .ممنون از افشاگریتان .من نمی دانم چرا ادم به این نقطه می رسد اینقدر بی هویت و بقول خودشان بیسواد بی شناسنامه باشد .از طرفی پر روئی او نیز قابل توجه هست .

  • درود به شرفتون استاد کاش مردم وتمام انقلابیون ومسئولان دلسوز یکدل جلو این مزدوران داخلی بایستید بخدا مردم پشت شماهستن لطفا رسواشون کنید با مدرک وسند

پاسخی بگذارید