آخوند انگلیسی (بخش دوم)

Print Friendly, PDF & Email


حسن روحانی که در سفر چندی قبل خود به سمنان گفته بود خوب یا بد ، باید FATF را بپذیریم ، در تاریخ نوزدهم آذر۹۷ ، در دیدار وزیر، معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی سعی کرد تا مانند برجام ، مشکلات اقتصادی کشور را به تحریم ها گره بزند و تنها راه چاره را پذیرش خواسته های دشمن عنوان کند تا شاید با فشار مردم، نهادهای قانونی کشور مجبور به پذیرش کنوانسیون های مدنظر آمریکا و انگلیس و اسرائیل شوند .
روحانی در این خصوص گفت : « اگر FATFباشد ، هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود و کسی که علیه این مسأله شعار می‌دهد، باید هزینه‌اش را هم بپردازد .» این درحالی است که محمد جواد ظریف در مجلس به صراحت گفته بود : « تضمین نمیدهم که با پیوستن به این کنوانسیون ، مشکلات مالی کشور حل شود . »
وعده لغو تحریم ها و ارزان شدن کالاها ، همان وعده ای است که روحانی از سال۹۲ شعار میداد که با مذاکرات هسته ای و برجام بدست می آید و امروز ادعا میکند که با FATF شدنی است ! روحانی در تاریخ ۲۳ تیر ۹۴ اظهار داشته بود که همان روز اول اجرای برجام ، یعنی ۲۷ دی ۹۴ ، تمامی تحریم ها از جمله تحریم های اقتصادی و مالی و بانکی ، بالمره لغو خواهند شد ! اما پس از آنکه برجام تبدیل به خسارت محض شد ، حالا جناب حسن روحانی می خواهد با پذیرش FATF ـ که به اعتقاد کارشناسان ، همان خواست آمریکا و انگلیس و اسرائیل است ـ مشکل تحریم ها و معاملات بانکی را حل کند ! روحانی در حالی می خواهد قرارداد استعماری FATF را نیز مانند برجام به نظام تحمیل کند ، که بسیاری از دانشگاهیان ، علمای حوزوی و مراجع تقلید ، شورای نگهبان و کارشناسان موضوع ، با آن مخالفت کرده اند . باید توجه داشت که ریشه مشکلات اقتصادی کشور ، سیاست های غلط اقتصادی خود جناب روحانی می باشد.


در همین رابطه حسین راغفر ، استاد دانشگاه الزهرا و اقتصاددان حامی دولت ، در مورد همسوئی میان سیاست های اقتصادی دولت آقای روحانی با طرح های کودتایی و براندازی آمریکا و اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران ، طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایلنا در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۷ گفته بود : « ظرف مدت کوتاهی نرخ دلار از ۳۵۰۰ تومان به بیش از ۹۰۰۰ تومان رسید که این جهش قیمت در اقتصاد ایران بی سابقه بود. معتقدم این موضوع را در قالب یک کودتای اقتصادی که هدف آن براندازی سیاسی است ، باید ارزیابی کنیم . در تصمیماتی که رخ داده یک همسویی بسیار بالایی با سیاست‌های آمریکا و اسرائیل قابل مشاهده است. پس از افزایش قیمت ارز می‌بینیم که ۲۰ میلیارد دلار از منابع ارزی کشور به واردات کالای لوکس اختصاص داده می‌شود . این در حالی است که قرار است به زودی با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای روبرو شویم و هر دلار موجود در صندوق دولت ، به بالاترین ارزش خود در ۴۰ سال گذشته حیات جمهوری اسلامی رسیده است. در شرایطی که دلار تا این حد ارزش پیدا کرده ، اعطای ۲۰ میلیارد دلار در ظرف یک دوره چند روزه ، فی‌نفسه نشان دهنده اغوای تصمیم‌گیرندگان برای خالی کردن ذخایر مملکت و بحرانی‌کردن شرایط محسوب می‌شود. نمونه دیگر این کودتا ، تصمیماتی است که بلافاصله طی ادامه همین سیاست‌ها اتخاذ می‌شود و اصرار بر راه‌اندازی بازار ثانویه ارز وجود دارد . این هم در راستای کودتای سیاسی و نه اقتصادی ، با هدف براندازی نظام سیاسی است. معتقدم این مساله بسیار مشکوک است و با توجه به شواهدی که وجود دارد عده‌ای به صورت ناآگاهانه و آگاهانه در زمین اسرائیل و آمریکا بازی می‌کنند تا نارضایتی‌هایی را به وجود بیاورند و معتقدم هدف از راه‌اندازی بازار ثانویه ، تثبیت قیمت دلار با نرخ ۹۰۰۰ تومان است که گام‌های بعدی آن افزایش قمیت دلار از این قیمت پایه خواهد بود. اگر قیمت دلار ۹۰۰۰ تومان تثبیت شود دیگر در این شرایط نان به قیمت ۱۵۰۰ تومان تولید نخواهد شد و با ادامه این شرایط ناگزیر شاهد شورش های نان خواهیم بود و این همان برنامه ای است که اسرائیل و آمریکا به دنبال آن هستند .»
از سوی دیگر ، در لایحه بودجه ای که آقای حسن روحانی در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۷ به مجلس شورای اسلامی ارائه داد ، بودجه دفاعی کشور به میزان تقریباً ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت . به راستی تضعیف بنیه دفاعی کشور ، آیا حرکت در راستای اجرای نقشه های آمریکا و انگلیس و اسرائیل نیست ؟


دکتر راغفر نیز در جای دیگر می گوید : « به نظر می‌رسد نوعی همسویی میان سیاست‌های ایالات متحده و اسرائیل ، با اقدامات غلط مسئولین وجود دارد … ما امروز به وضوح می‌بینیم که مسئولین به نام سرفرازی ایران ، سیاست‌های ضد منافع ملی را پیگیری می‌کنند. در این شرایط ، سکوت دولت و عدم پاسخ گویی مسئولین هم به شدت آزار دهنده شده و بر شدت التهابات افزوده است. پس باز تکرار می‌کنم که همسویی میان حداقل بخشی از نظام تصمیم گیری‌های اساسی کشور ، با خط کودتاچیان و نیز خط دشمنان خارجی وجود دارد.»
🔻جناب آقای حسن روحانی ! به آن آخوند انگلیسی که سال گذشته قصد داشت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام جنگ کند ، بگوئید آیا تصور کرده کسی از ماهیت پلید انگلیسی وی خبر ندارد ؟
🔻آیا فکر کرده کسی نمی داند در زمانی که وی ظاهراً برای ادامه تحصیل به انگلستان تردد می کرده ، به تابعیت انگلیس درآمده و تبعه انگلستان شده و در واقع یک آخوند دو تابعیتی ایرانی ـ انگلیسی به حساب می آید ؟
🔻آیا این آخوند انگلیسی تصور کرده کسی خبر ندارد که وی دارای یک پاسپورت انگلیسی هم می باشد ؟ آیا خیال می کند کسی نمی داند که پاسپورت انگلیسی وی به همان نام پیش از انقلاب وی می باشد ؟


🔻این آخوند انگلیسی ظاهراً فراموش کرده در یکی از نوبت های تردد به انگلستان ، در فرودگاه تهران اشتباهاً پاسپورت انگلیسی اش را ارائه کرده بود و مأمورین مستقر در فرودگاه ، پاسپورت انگلیسی وی را دیده بودند .
🔻جناب آقای حسن روحانی ! به این آخوند انگلیسی بگوئید آیا خیال می کند کسی از ارتباطات وی با انگلیسی ها اطلاع ندارد ؟ آیا فکر می کند کسی نمی داند وی در حالی که به بهانه حضور در دانشگاه به انگلیس می رفته ، اما به جای حضور در دانشگاه ، با مأمورین انگلیسی ملاقات می کرده است ؟
🔻جناب آقای حسن روحانی ! این آخوند انگلیسی فکر می کند کسی از مفاسد اقتصادی فراوان وی و اطرافیانش خبر ندارد ؟ جالب است بدانیم که پدر عروس و پدر داماد و برادر این آخوند انگلیسی نیز از رانت خواران و مفسدین اقتصادی هستند .
🔻این آخوند انگلیسی آیا تصور می کند کسی نمی داند طرح های مختلف ضد ملی که در چند سال اخیر دنبال می کرده و باعث خسارت های فراوان اقتصادی ، فرهنگی ، اطلاعاتی و امنیتی به کشور شده ، حاصل خط دهی به وی توسط انگلیسی ها بوده است ؟
🔘 ان شاء الله این #آخوند_انگلیسی در آینده نزدیکی به پای میز محاکمه کشیده خواهد شد و سزای همه خیانت هایش نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران را خواهد دید.

۳ دیدگاه

  • با سلام و عرض ادب
    درخواست داشتم در صورت امکان مجموعه مقالات “هاشمی رفسنجانی از نگاهی دیگز” را یا چاپ بفرمایید و یا در سایت بارگزاری کنید تا مورد استفاده ئ محققان قرار گیرد.
    با تشکر

  • با عرض سلام وادب خدمت استاد غضنفری .جناب بهنام عزیز ( ویژه نامه نیمه پنهان هاشمی) از نشر ارزشی ۹ دی را حتما مطالعه کنید تا به جنایت این کوسه بهرمانی بیشتر پی ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید